Skip to main content

Diş kaybının meydana gelmesinin birçok nedeni vardır. Bazen bir veya daha fazla dişin kaybına neden olan ani bir darbe veya kazanın sonucudur. Bazen de bir diş çürüğü, diş eti hastalığı veya diğer tıbbi durumlar.

Sebep ne olursa olsun, diş kaybının yemek yeme ve konuşma, özgüven kaybı dahil olmak üzere yaşamın birçok alanında dramatik bir etkisi vardır. Hatta diş kaybının uzun vadeli etkileri daha ciddi diş sağlığı sorunlarına neden olabileceği göz önünde bulundurulduğunda, giden bir diş veya birkaç kayıp diş ile baş etmenin mümkün olan en kısa sürede yapılması gerekir. Dolayısıyla diş sağlığı ister COVID–19 dönemi olsun ister farklı bir dönem mutlaka olabildiğince hızlı ve titiz bir şekilde ele alınması gereken tedavi biçimidir.

Biz Tekirdağ’da estetik diş hekimliği hizmetini verirken özellikle korona virüsün ciddiyeti ve yayılmasını önlemek için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Bu nedenle her türlü diş implantı uygulaması için güvenli ve emniyetli bir alan oluşturur, yeni güvenlik önlemleri kapsamında kliniğimizi koruyucu ekipman ve çevresel kontrollerle donattığımız konusunda güvence verebiliriz.

Diş İmplantları İçin Neden Beklememelisiniz?

Gülüşünüzün görünümü üzerindeki bariz etkinin yanı sıra, kaybedilen dişlerin hayatınız üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır. Çenenizden bir veya daha fazla dişin eksik olması, sevdiğiniz yiyecekleri yemeyi ve içmeyi zorlaştırabilir ve muhtemelen beslenme kalitesinde ve genel beslenmenizde düşüşe yol açabilir. Kaybolan dişler, özellikle ağzın ön tarafına yakın dişler olmak üzere konuşma ve telâffuzunuzu farklı derecelerde engelleyebilir.

Kaybedilen dişlerin bir başka uzun vadeli etkisi, etkilenen bölgedeki kemik yoğunluğunun kademeli olarak azalmasıdır. Kontrol edilmeden bırakılırsa, bu kademeli kemik yoğunluğu kaybı, çenenin bitişik bölgelerindeki diğer dişlerin de kaybına neden olabilir. Doğal olarak, bu tür sorunları önlemek ve tam ağız işlevini geri kazanmak, bir diş implantı işleminin genel hedefleridir.

Özetlemek gerekirse, eksik dişleri ele almak için ne kadar uzun süre beklerseniz, sonuç olarak ek komplikasyonlar geliştirme riskiniz o kadar yüksek olur. Bu nedenle, eksik dişleri mümkün olan en kısa sürede değiştirmek için diş hekiminizin önerdiği eylem yöntemini uygulamanız gerekir. COVID–19 ile ilgili endişeler nedeniyle kaybedilen dişlerle uğraşmaktan vazgeçtiyseniz, şimdi kliniğimizin hastalar için her zamankinden daha fazla güvenlik ve koruma sağladığının altını çizelim.

Tekirdağ İmplant Tedavisi

Kliniğe girdiğiniz andan itibaren, ortak alanlarda el dezenfektanı bulunduğu tüm ekip üyelerinin yüz maskeleri ve yüz siperleri ile donatıldığını fark edeceksiniz. Yüz maskeleri, bekleme odasında bulunan tüm hastalar için de gereklidir, ancak diş hekiminiz tarafından talimat verildiğinde çıkarılabilir. Kapı kolları, sandalyeler dahil olmak üzere klinikteki yüzeyler her kullanımdan sonra temizlenir ve sterilize edilir.

Kliniğin her yerinde, havayı sürekli olarak temizlemek ve filtrelemek için gelişmiş filtreleme sistemleri ve her tedavi alanını izole etmek için plastik bölücüler bulunur. Tüm aletler her kullanımdan sonra özel bir sterilizasyon ünitesinde sterilize edilir. Ayrıca, tüm yüzeylerin temiz olması için kliniğin her akşam temizlenmesini sağlıyoruz.

Leave a Reply